Jdi na obsah Jdi na menu
 


Noční návštěva

15. 4. 2011

Bylo to tak jednoduché! Čekal bych, že nemocnice a samotná doktorova ordinace bude lépe chráněna. Na vrátnici jsem si, díky spícímu vrátnému, půjčil klíč a už jsem v ordinaci hledal Marcusovu kartu.
Sakra to je karet, proběhla mi hlavou myšlenka. Vytáhnul jsem Marcusovu kratu, usadil se v doktorově křesle a dal se do čtení:
„Marcus Dorian Rainer, narozen 17. 8. 1989, bydlištěm blabla“ sjel jsem pohledem stránku, na které nebylo nic zajímavého a otáčeje další list jsem začal číst.
„Lékařáská zpráva“ ušklíbl jsem se. „Statný devatenáctiletý chlapec přijat dne 6. 12. 2008. Pro přílišnou agresivitu uzavřen na samostatném pokoji. Následující léčba hiparinem ….Tak agresivita, jo?“ otočil jsem na další stránku, na které byl nalepený novinový výstřižek, který hlásal:
„Syn zabil svou matku, brutálně ji ubyl lopatkou na zahradu“ se zájmem a šokem jsem se začetl do článku. „Walenberk, sedmnáctiletý mladík ubil svou matkou, která na následky zemřela v nemocnici Milosrdných sester. Důvodem, proč takto napadl vlastní matku, bylo to, že mu odmítla dát peníze,  o kterých věděla, že by je použil na drogy. Mladík neprokázal žádné výčitky svědomí a na otázku proč to udělal, odpověděl takto: Neměl jsem po ruce nic jiného, než tu lopatku. Soud ho zbavil své právnosti a ustanovil léčbu v psychiatrické léčebně, kde již byl nesčetněkrát za napadání svých vrstevníků. Může se taková osoba vyléčit?“
Valil jsem oči na novinový výstřižek. V kartě jsem našel i list od Dr. Adamse:
„Marcus je velice chytrý, bystrý mladík. Jeho problémi jsou především psychického ráznu. Potřebuje mít někoho na kom si bude vylévat zlost. Tenzní projevy Marcus vyjadřuje svou agresivitou. Po roční léčbě jsem doporučil jeho přesun do DLP, kde bude mít alespoň kontakt se svými vrstevníky.
Je jasné, že si tam našel oběť. Marcus to popírá a ostatní chlapci mlčí. Proto jen dále pozoruji situaci.“ zvedl jsem obočí. „Hmm“
Složil jsem kartu a vrátil ji nazpět. Tak vrah a násilník? Sakra. S tím jsem musel něco udělat a to rozhodně dřív, než se ten hajzl vrátí z nemocnice.
Proč musím vždycky mít tu nejhorší práci?

 

gaspard_ulliel_7-1-.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

enevedu.blog.cz

(Kacik, 15. 4. 2011 19:48)

Grr, ty mi kradeš nápady ...

 

 

Portrét


Poslední fotografie


Kontakt


Statistiky

Online: 1
Celkem: 66337
Měsíc: 362
Den: 5